Search result 6 of 69

auctioneer: Schley, Philippus van der & Cornelis Ploos van Amstel Jacob Cornelisz & Jan IJver

date auction: 1792-12-19

Pekstok, Jan, koopman lakmoesfabrikant, Amsterdam

identification: Book Sales Catalogues, cat. 632, mf 1019-1021

Oprechte Haarlemse Courant 1792, 16 oktober, p. 3 dwars; 6 november, p. 4; 1 december, p. 3; 8 december, p. 1 dwars; 13 december, p. 3

Veiling onder leiding van de Amsterdamse makelaars Philippus van der Schley, Cornelis Ploos van Amstel Jacob Cornelisz en Jan IJver van de schilderijen van Pekstok (op 17 december) gevolgd door de verkoping van diens verzameling Nederduitse boekenop 19 december 1792. Pieter Johannes Uylenbroek was als boekverkoper bij deze veiling betrokken. Met tekeningen in vergulde lijsten achter glas, een collectie zwartekunst prenten en 'andere Gegraveerdens', kapitale losse prentwerken, uit papier vervaardigde kunst ingelijst en onderglazen stolpen en andere rariteiten. Verder een partij Nederduitse boeken en enige toneelspelen op groot en klein papier. De catalogi - die van boeken apart - waren verkrijgbaar bij gemelde makelaars tegen betaling van 2 stuivers voor de armen. De lakmoesfabriek van Pekstok met depakhuizen, tuinen en erven, op Rustenwerk- of Rustenburgerpad buiten de Utrechtse poort te Amsterdam en zijn tuin genaamd Amstellust, met herenhuis, koets- en wagenhuis, stal voor vier paarden, loodsen en pakhuizen met de rosmolen, gelegen op de Amsteldijk, op de zuidhoek van hetRustenburgerpad, werden op 2 april 1792 in het Oudezijds Herenlogement verkocht (Oprechte Haarlemse Courant 1792, 3 maart, p. 1 dwars; 15 maart, p. 1 dwars; 29 maart, editie 2, p. 3). Informatie over deze verkoping werd verstrekt door mr. Gale Izaac Gales, secretaris vanNieuweramstel, op de Keizersgracht. Koper van de fabriek is Jaques Breguet (Oprechte Haarlemse Courant 1792, 10 april, p. 3). De inboedel van Jan Pekstok werd op woensdag 18 juli 1792 en volgende dagen ten huize van de overledene op de Keizersgracht, bij de Utrechtsestraat, geveilddoor de Amsterdamse makelaars Abraham de Clercq de jonge, Bruno Tideman, L.J. Lamaison en anderen (Oprechte Haarlemse Courant 1792, 21 juni, p. 3; 12 juli, p. 2 dwars).